Sharm El Sheikh.cz

Sharm El Sheikh pyramidy, Egypt

Výlety

Ras Mohamed

Ras Mohamed je vzdáleno od Sharm el-Sheikh 30 kilometrů. Je to sinajský národní park a je zde k zhlédnutí nejkrásnější korálový útes. Právě proto sem proudí davy turistů a potápěčů.

Luxor

Návštěva Luxoru patří mezi téměř povinné kratochvíle spojené s dovolenou v Egyptě. Poznat tak můžete chrám v Karnaku, Údolí králů a další památky egyptských královských měst.

Káhira

Výlet do Káhiry a s ním spojené prohlídky dalších pamětihodností jsou také velkým lákadlem. V egyptské metropoli navštívíte národní muzeum a odhalíte jeho poklady.

Gíza

V Gíze budete obdivovat starověké pyramidy a Sfingu. Zájemci si mohou prohlédnout výrobnu papyru či koberců. Cestou potkáte a navštívíte i další historické skvosty. Na ty je Egypt opravdu velice bohatý.

Na velblouda, čtyřkolku nebo jeepa

Výlet na čtyřkolkách do přírodní rezervace má také své kouzlo. Na čaj přibrzdíte u beduínů a obdivovat můžete Mangrovníky.

Pokud nevyhovují čtyřkolky, můžete se nechat svézt jeepy. I tak vám beduíni poskytnou výborné občerstvení a projížďka na velbloudech dodá nádech romantiky.

Na výlet za hranice

Z Egypta můžete na skok i do Jordánska nebo Jeruzaléma. Doporučujeme návštěvu Sahary s jejími typickými místy jako je Douz nebo Matmata, popřípadě koloseum v El Jem.

Rozhodně je v Sharm el-Sheikh a jeho okolí, potažmo v celém Egyptě, co k vidění a stojí za to si udělat čas a svoji dovolenou zpestřit návštěvou alespoň některých atraktivních míst.